instruktor nauki jazdy na rolkach Michał Machowski
Michał Machowski

ps. „Prezes”

school Michał Machowski

Instruktor sportów wrotkarskich od 2009 roku (jazda na rolkach i wrotkach) z licencją Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich (jeden z najdłużej czynnie działających instruktorów w Polsce).

Kontakt

smartphone +48508276832 mail michal@rollschool.pl

O instruktorze

Jeżdżę na rolkach od 1999 roku ( na początku bardziej można było to nazwać przemieszczaniem się niż jazdą), początkowo rekreacyjnie, a od 2007 roku zaczęła się moja przygoda z jazdą szybką na rolkach (życiówka w maratonie Berlin Marathon 2016 – 1h 11 min 00s . Od 2010 roku zacząłem jeździć freeskate oraz slidy.

Instruktor Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich od listopada 2009 roku - nr legitymacji 58/i/Wr/2009

Jestem Pomysłodawcą  i koordynatorem organizacji Nightskating Warszawa (od 2011 roku), cyklu największych na świecie nocnych przejazdów rolkarzy ulicami miasta (www.nightskating.pl). Oprócz Nightskatingu w Warszawie współorganizuje także Nightskating Pruszków i Nightskating Piaseczno

Rollschool założyłem w 2012 roku widząc zapotrzebowanie w nauce hamowania wśród uczestników Nightskating Warszawa

O sobie: Jeżdżę na rolkach, odkąd pamiętam. Jazda na nich sprawia mi ciągle niesamowitą frajdę. Pomimo upływających lat i przejechanych kilometrów nadal chcę doskonalić swoje umiejętności i zarażać swoją pasją inne osoby. Na dobre z rolkami związałem się w 2007 roku, kiedy kupiłem pierwsze rolki do jazdy szybkiej i zacząłem jeździć po Polsce, startując w zawodach i poznając środowisko rolkarzy w Polsce. W 2009 roku razem z grupą rolkowych zapaleńców założyłem Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater, którego jestem wiceprezesem. W 2010 roku moja przygoda rolkowa nabrała rozpędu – wyjechałem na prawie 3 miesiące do Dubaju na występy podczas tamtejszych parad, w których uczestniczyli m.in rolkarze. Kolejne lata przyniosły sporo rolkowych wyjazdów (Hiszpania, Francja, Portugalia, Włochy, Niemcy, Austria, Meksyk, Cuba, Kambodża, Tajlandia, Indonezja) oraz ok. 20 polskich miast). W 2010 roku zacząłem przygotowywać się do organizacji Nightskating Warszawa, który jak się okazało rozrósł się z 273 uczestników (w 2011 roku na 1. edycji) do ponad 7300 uczestników w 2015 roku. NS przyniósł wiele wyróżnień (nagroda dla najlepszej inicjatywy pozarządowej w 2012 roku, laureat programu Lider Animator 2014, rekord Guinnessa w ilości uczestników na przejeździe rolkarskim). Organizowałem też zawody rolkowe dla urzędu dzielnicy Wola z okazji otwarcia zrewitalizowanego Parku Szymańskiego na Woli czy Warsztaty na prodze.

Od ponad 10 lat tworze też Rolkową Mapę Warszawy (link do mapy tutaj)​

Nauczanie jazdy na rolkach jest tym, w czym odnajduję się najlepiej. Wieloletnie doświadczenie dało mi poczucie pewności i łatwości w dostrzeganiu błędów i korygowaniu ich. Jestem perfekcjonistą, dlatego staram się, aby każdy mój uczeń był wizytówką samego mnie, tudzież jeździł lepiej ode mnie. Ogromną satysfakcję sprawiają mi postępy kursantów, którzy nierzadko biorą później udział w Nightskatingu, bardzo dobrze radząc sobie ze wszystkimi przeszkodami typu tory tramwajowe, nierówności w asfalcie czy zjeżdżanie z górki.

Rolki są moją pasją i sposobem na życie. Chciałbym zarazić nią jak najwięcej osób, gdyż jest to sport, który można uprawiać w każdym wieku.

Na YT czy innych mediach można znaleźć liczne filmiki instruktarzowe z moim udziałem. Występowałem kilkukrotnie w programie Nasz Nowy Dom, Pytaniu na śniadanie i w innych materiałach telewizyjnych i radiowych opowiadając o jeździe na rolkach i Nightskatingu.

Poza rolkami: Staram się aktywnie spędzać czas, uprawiając różnego rodzaju sporty. Jazda na nartach (jestem także instruktorem narciarstwa), snowboardzie, łyżwach, pływanie na windsurfingu czy surfing nie są mi obce. Każdy sport czy zadanie, które podnosi adrenalinę, jest czymś co lubię. Ponadto interesuję się rynkami finansowymi (na których z powodzeniem inwestuje od kilku lat), które są związane z moim wykształceniem (absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie), a także marketingiem sportowym.

Czego uczy w ramach zajęć grupowych?

person Dorośli - Średnio-zaawansowany
person Dorośli - Podstawy
child_care Dzieci - Podstawy - Przedszkolak
child_care Dzieci - Podstawy
child_care Dzieci - Średnio-zaawansowany
child_care Dzieci - Zaawansowany
child_care Dzieci - Sekcja Sportowa
person Dorośli - od zera do inline skatera

Gdzie można iść na zajęcia grupowe z tym instruktorem?