instruktor nauki jazdy na rolkach Michał Machowski
Michał Machowski

Michał Machowski

Instruktor sportów wrotkarskich od 2009 roku (jazda na rolkach i wrotkach) z licencją Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich (jeden z najdłużej czynnie działających instruktorów w Polsce).

Kontakt

+48508276832 michal@rollschool.pl

O instruktorze

Jeżdżę na rolkach od 1999 roku, początkowo rekreacyjnie, a od 2007 roku zaczęła się moja przygoda z jazdą szybką na rolkach (życiówka w maratonie Berlin Marathon 2016 – 1h 11 min 00s . Od 2010 roku zacząłem jeździć freeridowo. Od kilku lat ćwiczy slajdy (hamowanie z poślizgami).

Jestem Pomysłodawcą  i koordynatorem organizacji Nightskating Warszawa, cyklu największych na świecie nocnych przejazdów rolkarzy ulicami miasta (www.nightskating.pl)

O sobie: Jeżdżę na rolkach, odkąd pamiętam. Jazda na nich sprawia mi ciągle niesamowitą frajdę. Pomimo upływających lat i przejechanych kilometrów nadal chcę doskonalić swoje umiejętności i zarażać swoją pasją inne osoby. Na dobre z rolkami związałem się w 2007 roku, kiedy kupiłem pierwsze rolki do jazdy szybkiej i zacząłem jeździć po Polsce, startując w zawodach i poznając środowisko rolkarzy w Polsce. W 2009 roku razem z grupą rolkowych zapaleńców założyłem Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie Polskater, którego jestem prezesem od początku jego istnienia. W 2010 roku moja przygoda rolkowa nabrała rozpędu – wyjechałem na prawie 3 miesiące do Dubaju na występy podczas tamtejszych parad, w których uczestniczyli m.in rolkarze. Kolejne lata przyniosły sporo rolkowych wyjazdów (Kopenhaga, Madryt, Barcelona, Porto, Valencia oraz ok. 20 polskich miast). W 2010 roku zacząłem przygotowywać się do organizacji Nightskating Warszawa, który jak się okazało rozrósł się z 273 uczestników (w 2011 roku na 1. edycji) do ponad 6170 uczestników w 2014 roku. NS przyniósł wiele wyróżnień (nagroda dla najlepszej inicjatywy pozarządowej w 2012 roku, laureat programu Lider Animator 2014, rekord Guinnessa w ilości uczestników na przejeździe rolkarskim). Organizowałem też zawody rolkowe dla urzędu dzielnicy Wola z okazji otwarcia zrewitalizowanego Parku Szymańskiego na Woli.

Nauczanie jazdy na rolkach jest tym, w czym odnajduję się najlepiej. Wieloletnie doświadczenie dało mi poczucie pewności i łatwości w dostrzeganiu błędów i korygowaniu ich. Jestem perfekcjonistą, dlatego staram się, aby każdy mój uczeń był wizytówką samego mnie, tudzież jeździł lepiej ode mnie. Ogromną satysfakcję sprawiają mi postępy kursantów, którzy nierzadko biorą później udział w Nightskatingu, bardzo dobrze radząc sobie ze wszystkimi przeszkodami typu tory tramwajowe, nierówności w asfalcie czy zjeżdżanie z górki.

Rolki są moją pasją i sposobem na życie. Chciałbym zarazić nią jak najwięcej osób, gdyż jest to sport, który można uprawiać w każdym wieku.

Poza rolkami: Staram się aktywnie spędzać czas, uprawiając różnego rodzaju sporty. Jazda na nartach, snowboardzie, łyżwach, pływanie na windsurfingu czy surfing nie są mi obce. Każdy sport czy zadanie, które podnosi adrenalinę, jest czymś co lubię. Ponadto interesuję się rynkami finansowymi, które są związane z moim wykształceniem (absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie), a także marketingiem sportowym.

Czego uczy w ramach zajęć grupowych?

Dorośli - Średnio-zaawansowany
Dorośli - Podstawy jazdy na rolkach
Dzieci - Podstawy
Dzieci - Średnio-zaawansowany
Dzieci - Zaawansowany
Dzieci - Sekcja Sportowa

Gdzie można iść na zajęcia grupowe z tym instruktorem?